Akademia Artystyczna – Warsztaty projektowe dla dzieci

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest proces projektowy oraz kto to jest projektant i czym się zajmuje. Dzieci będą miały również okazję poznać tajniki zawodu designera.
Ponadto dowiedzą się co to jest rzemiosło, dla kogo projektujemy, z jakich materiałów można korzystać, jak wygląda technologia produkcji i czemu ekologia jest tak ważna. W czasie warsztatów dowiedzą się więcej na temat mebli oraz jak powinno działać dobre siedzisko. Dzieci wcielą się w rolę projektantów i wykonają modele w skali wymyślonych przez siebie obiektów.

Warsztaty to kreatywna zabawa, rozwijająca zdolności manualne i wyobraźnię poprzez różnego rodzaju prace konstrukcyjne.

W ramach projektu zaplanowano 6 edycji 3-godzinnych warsztatów (3 x 45 minut), z podziałem na dwie grupy każda. Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat.